Haber

Arap ve İslam ülkelerinden oluşan bir heyet, İsrail-Filistin çatışması ve Filistin meselesinin çözümü için Çin’i ziyaret edecek.

Arap ve İslam ülkeleri dışişleri bakanları ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri’nden oluşan bir heyetin, “İsrail-Filistin çatışması” ve “Filistin sorununun çözümü” konusunu görüşmek üzere Çin’i ziyaret edeceği bildirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal Bin Farhan, Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Es-Safedi, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Shukri, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki ve Teşkilatı İslam İşbirliği (İİT) Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha’nın da yer alacağı heyetin 20-21 Kasım tarihlerinde Pekin’de temaslarda bulunacağı belirtildi.

Ziyaret sırasında tarafların “İsrail ile Filistin arasında devam eden çatışmada gerilimi azaltmanın, sivilleri korumanın ve Filistin sorununa adil bir çözüm bulmanın yolları konusunda derinlemesine iletişim ve koordinasyonda bulunacakları” kaydedildi.

Heyet yarın Pekin’deki Diaoyutay Devlet Konukevinde Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu