Haber

BAKAN KASAPOĞLU KAHRAMANMARAŞ’TA PORTATİF TENİS KORTU AÇTI

GENÇLİK ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahramanmaraş’ta konteyner kentte Tenis Federasyonu iş birliğiyle inşa edilen portatif tenis kortunun açılışını yaptı. Bakan Kasapoğlu, depremde eşi ve oğluyla birlikte hayatını kaybeden tenis antrenörü Tuba Pidecioğlu’nun adını tenis kortuna verdiklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahramanmaraş’taki temaslarına afet koordinasyon merkezini ziyaret ederek başladı. Bakan Kasapoğlu, milletvekilleri eşliğinde Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’dan depremle ilgili brifing aldı ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Yerleşkesi’ndeki konteyner parkına giderek portatif tenis kortunun açılışını yaptı. Kasapoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde eşi ve oğluyla birlikte yaşamını yitiren tenis antrenörü Tuba Pidecioğlu’nun adının verildiği kortta depremzede çocukla da kısa maç oynadı.

Daha sonra bir açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, depremin ilk anından itibaren devlet ve millet olarak el ele vermenin, omuz omuza çalışmanın en güçlü örneğinin sergilendiğini ve bu dayanışmanın aynı ruhla devam ettiğini belirtti. Yaralar birer birer onarılırken normalleşme için gerekenin yapıldığını kaydeden Kasapoğlu, bu süreçte sporun da olacağını belirterek, şunları kaydetti:

Biliyorsunuz sporun sadece fiziksel bir aktivite, sadece bir oyun olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu anlamda özellikle bu süreçte bir rehabilitasyon unsuru olarak spora değer veriyor, bu anlamda yaralarımızı iyileştirmede güçlü bir destek unsuru olarak bunun için çalışıyoruz. İşte federasyonlarımız, kulüplerimiz bu anlamda çok önemli işbirliklerine sahibiz. Özellikle çadır kentler, konteyner kentler ve bildiğiniz üzere bakanlığımızın yurtları depremden etkilenen vatandaşlarımızın şu an itibariyle en çok yaşadıkları yerlerdir. Birçok alanda sportif faaliyetlerimizi her geçen gün güçlendiriyoruz. ve bugün Tenis Federasyonumuzla başlattığımız tenis antrenman ve çalışmaları, bununla birlikte inşa ettiğimiz sahalar ve kortlar devreye giriyor. Bunun başlangıcını bugün Kahramanmaraş’ta yaptık. Burada gençlerimizin ve çocuklarımızın bu anlamdaki ilgisini görüyorsunuz. İnanıyorum ki bu süreçte birçok branşta sporumuz, değerli kulüplerimiz, federasyonlarımız ve her zamanki hocalarımız, burada da antrenörlerimiz var. Bunları en güçlü şekilde değerlendireceğiz. Ve temenni ediyorum ki bu süreçte sporun rehabilite edici tarafını ve bu gücü en güçlü şekilde değerlendirerek gençlerimizi hem manevi motivasyon hem de bu anlamda ilgi ve yetenekleri açısından bakanlık olarak tüm gücümüzle destekleyeceğiz. Bu süreçteki paydaşlar. Bu anlamda katkılarından dolayı değerli valilerimiz burada yanımızda, yanımızda ücretli sivil toplum, ücretli kurum ve kuruluşlar var. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, federasyonumuza teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu