Ekonomi

Bakanlar Kurulu bugün toplanıyor: Gündemde hangi konular var?

Investing.com – Haftanın ilk günü ülkede Kabine Toplantısı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de gerçekleştirilecek toplantının ana gündeminin sarsılması bekleniyor.

Geçtiğimiz Cuma günü yaklaşık 46 bin vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremin yaralarını sarmaya çalışırken, konut ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak için, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli’ ön görüşme gerçekleşti. Bugünkü Kabine Toplantısında bölgesel gereksinimlerin ayrıntılı olarak ele alınması bekleniyor.

Toplantının gündeminde yer alması beklenen bir diğer konu da seçim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta parti toplantısında seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını ve herhangi bir erteleme olmayacağını belirtmişti. sinyali verdi . YSK’nın deprem bölgesi incelemesinin de seçimle uyumlu olması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart’ta süreci resmen başlatması bekleniyor.

Geçtiğimiz Cuma günü Millet İttifakı liderlerinden GEZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine ABB ve İBB Liderlerini aday olarak seçtiklerini söyledi. ifadenin ardından UYGUN Partisi’nin ittifaktan ayrılması bekleniyor. Bu cephedeki gelişmelerin bugün yapılacak Kabine Toplantısında ele alınması bekleniyor.

Saat 15.00’te başlaması beklenen toplantının ardından Cumhurbaşkanı millete hitaben bir konuşma yapacak.

Yazar: Deniz Engin

palu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu