Haber

Cep telefonu sipariş ettim, kutu geldi

MANİSA’da kızına hediye etmek üzere internetten ikinci el cep telefonu siparişi veren Osman Özer’e (34), gönderilen kutuda 5 bin TL’ye aldığı telefonun yerine kılıf geldi.

Yunusemre ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası Osman Özer, ortaokula giden kızına sürpriz yapmak için cep telefonu almaya karar verdi. Özer, istediği ikinci el telefonun internette 5 bin TL’ye satıldığını görünce satıcıyla iletişime geçti. 7 Eylül’de 2 bin TL gönderen Özer, kargo takip numarasını gönderdikten sonra paranın kalan kısmını satıcıya gönderdi. Önceki gün kargosu gelen Özer’e gönderilen kutuda cep telefonu yerine kılıf bulundu. Cep telefonunu sipariş ettiği satıcı AK’yi arayan Özer’e ulaşılamadı. Dolandırıldığını anlayan Özer, polise giderek AK’den şikayetçi oldu.

‘ÇOCUKLARIMIN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ ELİNDEN ALDLAR’

Osman Özer, “İnternette telefon görüşmesini beğendim. Satıcı AK ile 5 bin TL’de anlaştık. Önce 2 bin TL gönderdim. Ertesi gün kargo takip numarasını gönderip paranın geri kalanını istedi. Adıma gönderilen kargonun makbuzunu gördüm, parayı gönderdim. Parayı ödedim.” Gönderdikten sonra numaramı engellediler ama fark etmedim. Cep telefonu yerine kılıf elime ulaşınca dolandırıldığımı anladım. Aradım ama kendilerine ulaşamadım. Yunusemre Barbaros Şehit Özdemir Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulundum. Yakalanıp gereğini yapmak istiyorum. Ben bir mağdurum. Çocuklarımın nafakasını aldılar. Telefonu ortaokula giden çocuğum için aldım. “Duygularımla, gururumla oynadı. Bir an önce yakalanmasını istiyorum” dedi.

habermamak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu