Haber

Edirne Keşan’da ‘deprem yardımcıları çalındı’ iddiası… 4 işçi işten atıldı!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA)– Tezlere göre olay, 7 Şubat 2023 Salı günü yardımların toplandığı Keşan Lisesi bahçesinde meydana geldi.

Keşan Belediyesi montlarını giyen 4 kadının yardım toplama merkezinden aldıkları çantaların bir kısmını okul dışına çıkardıkları görüldü.

Olayı fark eden polis ekipleri, kadınların kimliklerini tespit ederek çantalarını okuldan çıkarılmış halde buldu.

HELVACIOĞLU: “BÖYLE BİR ŞEY OLURSA NE OLUR”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konuyla ilgili kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayarak, “Böyle bir şey varsa ayıptır” dedi.

Yaşananları duyunca soruşturma başlattıklarını ifade eden Helvacıoğlu, tartışmaların büyük olduğunu belirterek, “Belediyemize bağlı Park Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli 4 kadın çalışanın eşyaları buradan alıp başka bir yere götürdüğü tezi ortaya çıktı. orada evlerine alacaklardı.Olayın doğruluğunu ispat için soruşturma açtık.Doğruluğu ispatlanırsa bu işçiler derhal işlerinden atılacaklar.Şimdi kendilerini savunmaları istendi ve süre Cuma.Sonrası Disiplin Kurulu toplanacak.Bu işin affı yok!Böyle bir olayı kimse affedemez.Olay doğruysa işlerine derhal son verilir ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. “539 işçimin tamamı bu işe gönül vermeli. O 4 kardeş bizim çalışanımız olamaz, onları kabul edemeyiz. Argümanları araştırıyoruz.

Başkan Helvacıoğlu, tespit ve soruşturma çalışmalarının ardından yardım malzemelerini çalan 4 kadın çalışanın iş akdinin derhal feshedildiğini ve haklarında yasal işlem başlatıldığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu