Haber

Hatayspor İdari Menajeri: Atsu son saniyede gol yemeseydi kurtulurdu

Atakaş Hatayspor İdari Menajeri Fatih İlek, Maraş merkezli depremlerde yıkımın yaşandığı Hatay’da çöken Rönesans Rezidansı’nın enkazında kalan ve halen ulaşılamayan futbolcu Christian Atsu hakkında açıklamalarda bulundu.

Radyospor’a konuşan İlek, “Kaldığımız otel de yıkıldı ama çıkmayı başardık. 3 kişiydik. Otelden çıktıktan sonra tesislere gittik. Volkan hoca (Demirel) ilgilendi. Ardından Taner Savut’u aradı, net olmamakla birlikte sesini duydu ve “Telefon kapalıydı. Bu bize çok umut verdi. Bir kabus gibi geliyor” dedi.

‘Akşam uçağı vardı, vazgeçti’

Fatih İlek’in sözlerine şöyle devam etti:

“Deprem öncesi, Gaziantep FK maçı öncesi Christian Atsu teknik direktöre daha fazla izin istediğini söyledi. ‘Takım bulursam gidebilir miyim?’ Volkan Hoca da bu isteği kabul etti dedi.O maçta hiç süre almadı ama Kasımpaşa maçından sonra bileti vardı.Ailesinin yanına yurt dışına gidecekti.Kasımpaşa maçında hoca görev verdi. Atsu da çok iyi oynadı, son saniyede gol de attı.

Maçtan sonra öyle güzel bir birliktelik oluştu ki Volkan hocanın ona sarılması, sahada ve soyunma odasındaki sevinci dinmek bilmiyor. Bu baht noktası. Bir uçak bileti vardı; ama çok iyi oynadığı ve golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşadığı coşkunun ardından ‘Gitmeyeceğim burada kalacağım’ dedi. En keyifli gününde depreme yakalandı. Akşam 11’de uçağı vardı. İstanbul daha sonra Fransa’ya gidecekti. Vazgeçti, tam anlamıyla bir trajediydi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu