Haber

‘Ocaklar’ Erbakan’ın peşinde: Birbiri ardına suç duyuruları

Ocak Partisi ve Osmanlı Ocakları, Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ocak Partisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu suç duyurusunda, Fatih Erbakan’ın ‘Adnan Oktar’ suç örgütü ve ‘FETÖ’ ile irtibatının olduğunu iddia etti.

‘SAYIN ERDOĞAN’IN GİTMESİNİ İSTİYORLAR’

Ocak Partisi Sözcüsü Aytaç Atabay, Ankara Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, “AK Parti’den temizlenen FETÖ yeniden Refah Partisi bünyesinde mi toplanıyor? Ocak Partisi olarak İsrail’in ve tüm emperyalist güçlerin bu durumun farkındayız. Fatih, Sayın Erdoğan’ın gitmesini istiyor, bu konuda Bakan’a şöyle dedi: “Özel olarak ‘Erbakan’ diyemeyiz. Çünkü o, merhum Necmettin Erbakan’ın yolundan gidemedi, tam tersine kirli ve kirli bir zihniyetin savunucusu oldu.” Aynı derecede ahlaksız bir örgüt. Sanki İsrail, bugün Refah Partisi Genel Başkanı olan Fatih Bakan beyefendiye Adnan Oktar üzerinden şantaj yapmış gibi. “Nedir bu Adnan Oktar aşkı? Bu Türkiye düşmanlığı nedir? Geçmişte FETÖ ile bağlantılı olduğunu düşündüğümüz kişilerin Refah Partisi’nde yeniden kümelenmesinin amacı nedir? Bu soruların cevabını hukuk çerçevesinde aramak amacıyla bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.”

‘ADNAN OKTAR’I NEDEN BU KADAR SAVUNUYOR?’

Bugün Osmanlı Ocakları da aynı iddialarla Erbakan hakkında suç duyurusunda bulundu. Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Osmanlı Ocağı Sözcüsü Ercan Selçukoğlu, “Bugün Fatih Erbakan ile ilgili sıkıntılarımızı dile getirerek toplumu uyarıyoruz. Bu kişi neden İsrail’le ilişkileri çok iyi olan Adnan Oktar’ı savunuyor? Toplumun tüm kesiminin niyetini dile getirmek istiyoruz.” “Buradayız. Darbeden sonra aklı başına gelenler gibi, darbecilerin isimleri ve anlayışları üzerinden siyaset yaparak milletimizi kandırmak, kandırmak isteyenlerin kirli çıkarlarını gün yüzüne çıkarmak için bu eylemi gerçekleştiriyoruz. Çünkü bu, yarın Türkiye’de milletin bedeli haline gelmiştir” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu