Haber

Uluslararası yarışmada KBÜ’den 4 öğrenci tasarımlarıyla finale kaldı.

5. Uluslararası Farklı Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Hoş Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde öğrenim gören dört öğrenci tasarımlarıyla finalde yarışacak.

Üniversiteden yapılan açıklamada, yarışmanın genç ve yetenekli tasarımcıları doğal taş branşına kazandırmak amacıyla düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada, genç tasarımcıların yaratıcılıklarını kullanarak hayata geçirecekleri tasarımlarını branş profesyonellerinin beğenisine sunma fırsatı buldukları belirtildi.

“Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Raşit Esen ve Dr. Milad Hajiamiri’nin gözetiminde 4. sınıf öğrencileri Samet Karaca ve Tuhan Aksoy ile Dr. 2. sınıf öğrencilerimiz İlayda Yüksel Kuruş ve Zeynep Kevser Topçu tasarımları ile finalde yarışacak.”

Yarışmanın amacı genç ve yetenekli tasarımcıları doğal taş bölümüne kazandırmak, çevreye duyarlı ve katma maliyeti yüksek sürdürülebilir projeler geliştirmek, sektör gelişimine ve ülke ekonomisine temel teşkil edecek katkı sağlamaktır. rekabet gücü. Yapılan çalışmalar ve çalışmalarla bölümün rekabet gücünün artırılmasının amaçlandığı vurgulandı.

Finalistlerin ödüllerini 26 Nisan’da MARBLE İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda alacakları bildirildi.

haberbahce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu