International Talent Hunters Futbol Akademisi Başkanlığını Devir Etti
![](https://ilkadimajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/international-talent-hunters-futbol-akademisi-baskanligini-devir-etti-lBS5Kni6.webp)
Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) Başkanı Özcan Şimşek, başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı Necati Alçık’a devretti.
“Su, toprak, yiyecek ve spor“Hayat hayattır” mottosuyla genç yetenekleri keşfetmeyi amaçlayan Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi’nde (UYAFA) yeni bir dönem başladı.
UYAFA’nın kurucularından olan ve 15 yıldır başkanlığını yürüten Özcan Şimşek, görevini başkan yardımcısı Necati Alçık’a devretti.
Devir teslim töreninde konuşan Özcan Şimşek, sadece görevi devrettiğini belirterek, “UYAFA’dan ayrılma lüksümüz yok çünkü UYAFA bizim evladımız. UYAFA Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak önümüzdeki dönemde de devam edeceğim. sonraki periyot.” söz konusu.
Özcan Şimşek, “UYAFA’nın başarısında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
UYAFA Başkanlığı görevini Necati Alçı’ya devretmekten onur duyduğunu vurgulayan Özcan Şimşek, “Uzun yıllar birlikte çalıştığım Necati Bey’in bu görevi bir üst aşamaya taşıyacağına ve büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Bunu benim yerime gelen arkadaşımıza güvendiğim için yapıyorum ve buradan o duygularla ayrılıyorum.” sözlerini kullandı.
Özcan Şimşek, görevi süresince büyük başarılara imza attıklarını belirterek, “Ülkemiz için birçok yeni ve birinci sınıf projeyi hayata geçirdik. İnsanların gönüllerine dokunduk, hayır dualarını aldık. Bu bir grup işi. Elde ettiğimiz şampiyonluklarda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ama bu bir veda değil, yeni Liderimiz Necati Alçık ile Başkanlığı süresince her zaman istişare halinde olacağım. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Necati Alçık: “Bu bir bayrak yarışı”
Necati Alçık ise Özcan Şimşek’in görev süresi boyunca çok önemli hizmetler yaptığını vurgulayarak teşekkürlerini iletti.
Özcan Şimşek döneminde başlatılan projelerin devam ettirilmesi ve birçok yeni projeyle UYAFA’yı daha ileriye götürmek için çaba sarf edeceğini belirten Necati Alçık, “Bu bir bayrak yarışı. Ofisler gelir geçer. ve hoş anılarla ayrılmak mümkün.Özcan Şimşek ve kendisi görevinden bu formda hoş anılarla ayrılıyor.Beni göreve layık gören değerli Önderime çok teşekkür ediyorum.Engin tecrübelerinden her zaman faydalanacağım. UYAFA:Özcan Şimşek, bu UYAFA ailesi ile birlikte görev süresi boyunca birincilik başarıları elde etmiş ve birçok girişimlerde bulunmuştur.Onları bir adım daha ileri götürmek için çalışacağız.Allah yardımcısı olsun. utandım. Çocuklar sonuçlardan daha önemli” dedi. – ERZURUM