Haber

ABD Başkan Yardımcısı Harris, Gana’daki eski köle ticareti kalesini ziyaret etti

ABD Lider Yardımcısı Kamala Harris, geçmişte köle ticaret merkezi olarak kullanılan kalede yaşananların dehşetinin her zaman hatırlanması gerektiğini belirterek, “Olaylar inkar edilemez. Ders çıkarılmalı. Tarih yazılmalı” dedi. öğrendi.”

Harris, Afrika gezisi için çıktığı Gana’nın Cape Coast bölgesindeki köle ticareti merkezini ziyaret ederek kale hakkında bilgi aldı.

Kamala Harris, kalede yaptığı konuşmada geçmişte yüzbinlerce insana yapılan muamele, işlenen kabahatler ve dökülen kanlar dikkate alındığında bölgede olmanın son derece güçlü ve dokunaklı olduğunu belirtti.

Köle ticaret merkezine getirilenlerin insanlık dışı muamele gördüğüne işaret eden Harris, “Kimi öldürüldü, çoğu aç bırakıldı ve işkence gördü, kadınlar tecavüz için bu vahşete getirildi ve ardından Amerika’ya, Karayipler’e köle olmak için getirildiler. insanları köleleştirip sözde tüccarlar tarafından satılmak üzere evlerinden binlerce kilometre uzağa götürülmek üzere zorla yolculuğa çıkarıldılar” sözünü kullandı.

Gana’daki köle şatosunda yaşananların dehşetinin her zaman hatırlanması gerektiğini vurgulayan Harris, “Olaylar inkar edilemez. Öğretilmesi gerekiyor. Tarih öğrenilmesi gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu