Yaşam

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılında Fotoğraf Yarışması düzenliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) desteğiyle, Cumhuriyetin 100. Yılı Ulusal Fotoğraf Yarışması’nı düzenliyor. uygulamalar,tfsfonayliyarismalar.org 25 Eylül’e kadar geçerlidir. Birinciye 25 bin TL para ödülü verilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği iş birliğiyle ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) desteğiyle, Cumhuriyetin 100. Yılı Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Cumhuriyetin 100. Yıldönümü Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişim ve dönüşümünü belgelemek, Cumhuriyetin kazanımlarını anmak, geçmişin güzel anılarını anmak, insanların son hallerini geçmişle karşılaştırmak ve geleceğe ışık tutacak fotoğraf arşivlerinde yerini almak amaçlanmaktadır.tfsfonayliyarismalar.org Adres üzerinden başvuru yapılabilecek yarış için son tarih 25 Eylül 2023 olarak açıklandı.

BİRİNCİYE 25 BİN TL ÖDÜL

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyeti yansıtan ve anlatan kareleriyle tüm fotoğraf sanatçılarını ve meraklılarını yarışmaya davet etti. Yarışta birinciye 25 bin TL, ikinciye 15 bin TL ve üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek.

JÜRİ

Yarışmanın seçici kurulunda; ünlü fotoğrafçı, gazeteci ve savaş muhabiri Coşkun Aral, ödüllü fotoğrafçı ve gezgin İzzet Keribar, ünlü sokak fotoğrafçısı ve görsel sanatçısı Dilan Bozyel, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Bölüm Başkanı. Nafia Özdemir Hanyaloğlu ve fotoğrafçı ve ANFAD temsilcisi Bilkan Uçkan.

KATILIM ŞARTLARI

Katılımın ücretsiz olduğu yarışma, Türkiye’nin dört bir yanından fotoğrafçıların katılımına açık olacak. Her katılımcı en fazla 5 adet dijital renkli veya siyah beyaz eserle yarışa katılabilecektir. Yarışa gönderilen fotoğrafların geç Türkiye’de çekilmiş olması kuralı vardır. Fotoğraflar orijinal, profesyonel kalitede ve manipülasyon içermemelidir. Fotoğraflar sisteme yüklenirken açılan formda her bir fotoğraf için “fotoğrafın adı”, “nerede çekildiği” ve “çekildiği tarih” bilgileri girilecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dikmen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu