Teknoloji

ChatGPT Opera’ya Geliyor: Uzun Yazıların Özetlerini Sunacak

Popüler internet tarayıcılarının ortasında yer alan Opera, ChatGPT değerli bir adım attı. Geliştirme ekibi, ChatGPT’yi Opera’ya entegre eden devasa bir eklenti oluşturdu. Bu eklenti, ChatGPT tarafından gönderilen gönderilerin otomatik özetini sağlar.

Opera’nın yeni eklentisi gayet basit kullanma fırsatı sunuyor. Opera ile bir makale açıldığında sağ üstte bulunan ‘özet’ butonuna tıklanır. nispeten kısa bir özetyaratıldı.

Eklentinin Türk kullanıcılar için çalışıp çalışmadığı henüz belli değil.

Opera’nın test aşamasında olan makale özeti özelliği şu anda yayında. Türkiye’de mevcut değil benziyor Bu nedenle özelliğin Türkçe makaleleri destekleyip desteklemediğini test edemedik. Ancak ChatGPT’nin Türkçe dil desteği sunduğunu düşünürsek, özelliğin Türkiye’de kullanıma sunulma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Geliştirilen özellikle ilgili açıklamalarda bulunan Opera yöneticilerinden Per Wetterdal, şunları söyledi: yeni bir başlangıç olduğunu belirtti. Opera’nın eş CEO’su Song Lin tarafından yapılan açıklamalarda, üretken yapay zekaya ciddi bir ilgi olduğunu ve tarayıcıların buna kayıtsız kalamayacağını, AI destekli web deneyimiOpera olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

ChatGPT eki hakkında Opera tarafından hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

cerkeshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu