Ekonomi

Meclis’te bütçe maratonu başlıyor: Cevdet Yılmaz takvimi açıkladı

12. 5 Yıllık Kalkınma Planı, 2024 bütçesi ve 2022 kesin hesabı için Meclis maratonu başlıyor. Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz toplantı programını açıkladı.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2053 perspektifiyle katılımcı bir yaklaşımla hazırlanan 12. 5 Yıllık Kalkınma Planı, Pazartesi ve Salı günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek. Ardından, Perşembe günü genel olarak 2024 bütçesi ve 2022 kesin hesabı görüşülecek.” “Müzakereler başlayacak. Küresel ve bölgesel koşullar ne olursa olsun, Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde, demokratik istikrar ve istikrar ortamında, ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve toplumsal refahı için planlı ve programlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. güven” dedi.

‘FİYAT İSTİKRARI SAĞLANACAK’

Kalkınma planı ve bütçeye ilişkin Yılmaz, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla hazırlanan plan, program ve bütçeyle afetlerin yaraları sarılacak, afetlere karşı direnç artırılacak, bedeller ödenecek” dedi. istikrar sağlanacak, istikrarlı ve nitelikli büyümeyle halkımızın huzur ve refahı artırılacaktır.” Daha üst seviyelere taşınacak” dedi. (HABER MERKEZİ)

baklanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu